Bgl Bgr
Orzel
Archiwum
Printer Pdf
Rozstrzygnięcie konkursu

Z ogromną przyjemnością informujemy, że po dłuuuugich i emocjonujących obradach Komisja Konkursowa wyłoniła poszczególnych Laureatów VI edycji Konkursu Wiedzy Politechnicznej. Zdaniem Przewodniczącego – prof. Witolda Gulbińskiego konkurs nie ma przegranych, a o ostatecznych wynikach zdecydowały detale.

 

Przypominamy, że w drugim etapie konkursu każdy finalista zobowiązany był do przygotowania 15 minutowej prezentacji i zaprezentowania jej przed komisją.

 

Uczniowie walczyli o smartfony, iPody i telewizory dla szkół.

 

Laureatką I miejsca w IV edycji Konkursu Wiedzy Politechnicznej została Patrycja Ewiak z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. J. Radomskiego w Tychowie. Uczennica wybrała temat z inżynierii biomedycznej: „Egzoszkielet - materiały, sterowanie, zastosowania”

 

 

II miejsce zajął Tomasz Roszczyk z Zespołu Szkół nr 7 im. Bronisława Bukowskiego w Koszalinie, temat: "Nowoczesne materiały w lotnictwie i technice kosmicznej"

 

 

III miejsce Krzysztof Białkowski z II Liceum Ogólnokształcącego im. S. Wyspiańskiego w Kwidzynie, temat: "Człowiek i części zamienne – czym dysponujemy?"

 

IV miejsce Justyna Witulska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szprotawie, temat: "Sztuczne serce - czy daleko do naturalnego wzorca?"

 

 

V miejsce Michał Kolankowski z II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Słupsku, temat: "Próżnia i plazmy w technice i technologii" 

 

VI miejsce Marcin Wróblewski z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach, temat: "Alternatywne napędy w pojazdach przyszłości"

 

Ponadto, na finale Kierownicy poszczególnych Katedr przyznali dodatkową kategorię wyróżnień. Nagrodzili po 2 prace z każdego kierunku z pierwszego etapu Konkursu:

 

  • INŻYNIERIA MATERIAŁOWA

Łapczuk Mateusz - Zespół Szkół Nr 9 im. Romualda Traugutta w Koszalinie

Behrend Rafał - Zespół Szkół Nr 9 im. Romualda Traugutta w Koszalinie

 

  • INŻYNIERIA BIOMEDYCZNA

Rogiński Stanisław - Liceum ogólnokształcące nr. 2 im. Adama Mickiewicza w Słupsku

Głąb Wiktor - I LO im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu 

 

  • MECHATRONIKA

Forysiak Wojciech - Zespół Szkół Morskich im. Polskich Rybaków i Marynarzy w Kołobrzegu

Igor Maźnik - Zespół Szkół Nr. 7 im. Bronisława Bukowskiego w Koszalinie

 

Wszystkim Zwycięzcom oraz Wyróżnionym jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naukowych! :) Do zobaczenia za rok!!!

powrót